Úterý 22. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

V Kraslicích si hasiči vyzkoušeli evakuaci při požáru školy

Procvičit průzkum, evakuaci a záchranu osob z budovy základní školy bylo cílem taktického cvičení, které proběhlo 22. června v Kraslicích.

Procvičit průzkum, evakuaci a záchranu osob z budovy základní školy bylo cílem taktického cvičení, které proběhlo 22. června v Kraslicích.

V základní škole v Dukelské ulici došlo k požáru vzduchotechniky na půdě, v budově jídelny a škola byla silně zakouřená, navíc se postrádal jeden zaměstnanec školy. K takto nahlášené události vyjeli profesionální hasiči společně s dobrovolnými hasiči z Kraslic.

Celkem 8 záchranářů s pomocí zaměstnanců školy budovu evakuovali a s použitím výškové techniky provedli průzkum ze střechy jídelny. Profesionální hasiči vyhledávali pohřešovanou osobu, dobrovolní hasiči odvětrávali budovu a hasili požár.

Hasiči zvládli cvičení velmi dobře a přesně podle plánu. Perfektní byla i spolupráce s dětmi, které poslušně opouštěly školu a řídily se pokyny záchranářů a učitelů. Po ukončení cvičení hasiči předvedli dětem ze školy svojí zásahovou techniku a seznámili je blíže se svojí prací. Školáci si mohli prolézt hasičská auta. Jejich nadšení bylo vidět na první pohled.


prap. Mgr. Alena Ryvolová
tisková mluvčí
HZS Karlovarského kraje 

-miw-

Sdílet
Banner zeka 970 OK