Pondělí 21. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

Chatka u Veseckého rybníka hořela už podruhé

Požár chatky stojící v ulici Chatařská v liberecké části Vesec byl ohlášen na operační středisko HZS Libereckého kraje v úterý 23. června 2009 deset minut před 23. hodinou. Na místo požáru vyrazili profesionální hasiči ze stanice Liberec spolu s dobrovolnými kolegy z libereckých částí Vesec, Vratislavice nad Nisou a Pilínkov se sedmi cisternovými vozy.

Při příjezdu hasičů byla starší chatka stojící u Veseckého rybníka zachvácena ohněm. Na vedlejší, nově zrekonstruované, chalupě začínala hořet boční stěna a oheň strávil i několik okolních stromů. Hasiči se soustředili na ochlazování a ochranu vedlejší chaty. Čerpací stanoviště pro dodávku vody zřídili dobrovolní hasiči u Veseckého rybníka. Z hořící chatky hasiči vynesli tři tlakové lahve, které se podařilo ochladit. V chatách se v době požáru nenacházela žádná osoba.

Na místo požáru byl ve středu odpoledne povolán psovod se služebním psem Policie ČR, který by měl určit možnou přítomnost hořlavých látek a označit ohniska požáru. Druhý požár chatku zcela zničil a napáchal škody ve výši 50 tisíc korun. Značná škoda vznikla také na vedlejším domě, který má poničené dvě obvodové stěny a část střešní konstrukce. Výše celkové škody pravděpodobně přesáhne 250 tisíc korun. Hasičům se podařilo uchránit majetek v hodnotě půl milionu korun.

Stejná chata už hořela v letošním roce 26. května v dopoledních hodinách. Podle vyšetřovatelů hasičů a Policie ČR byla chatka v květnu s největší pravděpodobností zapálena úmyslně. Na místě byly nalezeny lahve se zápalnou látkou. Květnový požár, který poškodil část chatky, způsobil majiteli 50 tisícovou škodu. Požár chatky ohlásil na operační středisko HZS Libereckého kraje také v úterý 23. června 2009 brzy ráno neznámý muž. Profesionální hasiči ze stanice Liberec společně s policisty místo v okolí chatky prohledali, ale nic nenašli. Událost byla v tomto případě označena za planý poplach.por. Mgr. Iva Michalíčková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje


-swo-

Sdílet
Banner VIP: PO-BP 970