Čtvrtek 29. unora 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

U sjezdovky na Kohútce hořela chata, plameny ji zachvátily v plném rozsahu

Pár minut po poledni ve středu 21. března 2018 vyjelo pět jednotek s cisternami do lyžařského střediska na Kohútce na Vsetínsku, kde v těsné blízkosti malé sjezdovky hořela chata.

V době příjezdu profesionálních hasičů ze stanice Vsetín a čtyř jednotek dobrovolných hasičů z Karolinky, Velkých Karlovic, Halenkova a z Nového Hrozenkova byl celý objekt o rozměrech 6×7 metrů zachvácen požárem. Taktéž byly ohněm zasaženy stromy, nacházející se v těsné blízkosti rekreační chaty.

Hasiči k lokalizaci požáru nasadili tři proudy a zasahovali v dýchací technice. Po vypotřebování vody z cisteren ji kyvadlově dováželi z okolí chaty. Po samotné lokalizaci požáru vyhledávali hasiči další ohniska požáru, přičemž postupně rozebírali plechovou střechu a dohašovali skrytá ohniska.

V době vzniku požáru se v místě nacházely dvě osoby, které vyvázly bez zranění. Ty se snažily před příjezdem hasičů požár uhasit pomocí ručního hasicího přístroje. Což však nestačilo a požár se rozvinul dál po celém obvodu chaty.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní šetří příčinu vzniku požáru.

Po likvidaci požáru se jednotky vrátily zpět na své základny. U chaty zůstala jednotka dobrovolných hasičů z Nového Hrozenkova, která provede dohled nad místem požáru, a to až do večerních hodin.

Během čtvrtku bude na místě požáru probíhat šetření vyšetřovatele hasičů a specialistů z Technického ústavu požární ochrany se sídlem v Praze.

Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet