Úterý 26. března 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZHT OK

Vážná nehoda uzavřela silnici v obci Bělá na Semilsku, mladý motorkář nepřežil srážku s osobním vozem

Kvůli vážné dopravní nehodě byla ve čtvrtek od půl sedmé ráno, uzavřena na dvě hodiny silnice vedoucí od Bělé na Libštát na Semilsku. Střetl se tam osobní vůz s řidičem motocyklu.

Podle zatím předběžných informací začal mladík na motorce před pravotočivou zatáčkou předjíždět vozidlo, které jelo před ním. Při tomto manévru vjel s největší pravděpodobností do protisměru, kde v tu chvíli jel řidič s osobním vozidlem Ford Fiesta a došlo ke srážce. Na místo byla okamžitě přivolána Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje.

Naše posádky resuscitovaly řidiče motorky bezmála hodinu. Ale i přes veškerou snahu lékařů se ho nepodařilo zachránit a svým zraněním podlehl.,

řekl mluvčí zdravotníků Michail Georgiev.

Místo dopravní nehody dokumentují dopravní policisté a následně celý spisový materiál postoupí Službě kriminální policie a vyšetřování, která se bude případem tragické nehody a jejím zaviněním po trestně právní rovině nadále zabývat.

U události zasahovali hasiči z Jilemnice a Lomnice nad Popelkou. Jednotky provedly protipožární opatření na osobním automobilu a poskytly jeho řidiči předlékařskou první pomoc. Hasiči po vyšetření tragické nehody zasypali uniklé provozní náplně sorbentem a uklidili komunikaci. Po dobu zásahu byla silnice kompletně uzavřena,

uvedla Pavlína Bílková, mluvčí hasičů.

Současně byl k rodině zemřelého řidiče motorky, ve kterém byl ztotožněn 17letý mladík, vyslán policejní intervent, aby tuto tragickou událost oznámil nejbližším.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK