Úterý 26. března 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Devold 970x150 OK

Hasiči ve Zlíně mají novou čtyřkolku Polaris Sportsman, pomůže i při zásahu u afrického moru prasat

Ve čtvrtek 5. dubna 2018 v jednu hodinu odpoledne se konalo za účasti primátora města Zlína MUDr. Miroslava Adámka, krajského ředitele Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje plk. Ing. Víta Rušara a dalších hostů slavnostní předání nové čtyřkolky Polaris Sportsman 1000.

Ta je určená profesionálním hasičům ze stanice Zlín zejména pro záchranu osob v těžce přístupném terénu, likvidaci požárů v lesích, pátrání po pohřešovaných osobách a likvidaci uhynulých prasat v souvislosti s africkým morem.

Technická specifikace čtyřkolky byla speciálně utvořena na základě zkušeností při zásazích u afrického moru prasat, při zásazích v horských oblastech a akcích ostatních složek IZS v lesním terénu.

Čtyřkolka Polaris je vybavena kapalinou chlazeným čtyřdobým dvouválcem s elektronickým vstřikováním paliva. Výkon motoru činí 65 kW o objemu 952 cm3. Převodovka je automatická s variátorem, s připínáním předního náhonu za jízdy, se systémem detekce terénu a automatickým přepínáním předního náhonu dle terénu.

Dále má kotoučové brzdy, 14palcová kola pro maximální světlou výšku se zvýšenou průchodností terénem a osmi plátnovými pneumatikami se zvýšenou odolností.

Díky dalšímu vybavení jako jsou výstražné a zvukové znamení, lanový ocelový naviják, úložné boxy, tažné zařízení pro nosič uhynulé zvěře, ochranné rámy, možnost výměny sedla spolujezdce za kufr, systém dobíjení CTEK dokáže maximálně pomoci hasičům při zásazích především u likvidace afrického moru prasat.

Toto specifické vybavení a realizaci zakázky zajistila firma SLOBAG GROUP- 4KOLKY Zlín k naprosté spokojenosti hasičů.

Hasiči profesionální stanice Zlín také přebarvili čtyrkolku do červeného odstínu RAL 3024 s prvky šrafování „chevron“. Je takto kladen důraz na bezpečnost hasičů v silničním provozu. Precizní provedení se podařilo díky firmě TASS, která zajistila v rámci zakázky daný odstín polepů.

Čtyřkolka, kterou profesionální hasiči ze Zlína doposud nevlastnili, bude sloužit na centrální stanici hasičů ve Zlíně a bude ihned po předání, seznámení se strojem a cvičnými jízdami zařazena do výjezdu.

V souvislosti s pořízením čtyřkolky, která významně ulehčí práci profesionálním hasičům ve Zlíně, je třeba velmi poděkovat primátorovi města Zlína, náměstkům primátora, radě a zastupitelstvu města Zlína, městské policii Zlín. Bez jejich podpory by nešlo takto specifický a výkonný stroj pořídit.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK