Čtvrtek 1. října 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MIBAG_2012 OK

V USA havaroval Delfín, osádka zahynula

V kalifornském městě Tehachapi havaroval v sobotu, 4. 7. 2009 cvičný proudový letoun československé výroby L-29 Delfín. Havárii nepřežila dvojice osob. Letadlo po dopadu na zem začalo hořet.

V kalifornském městě Tehachapi havaroval v sobotu, 4. 7. 2009 cvičný proudový letoun československé výroby L-29 Delfín. Havárii nepřežila dvojice osob. Letadlo po dopadu na zem začalo hořet.


V sobotu, 4. 7. 2009 v rámci oslav Dne nezávislosti vykonával náš bývalý letoun, který byl odprodán v devadesátých letech do USA přelety nad městem, z jednoho z nich se však již na své mateřské letiště Tehachapi Municipal Airport nevrátil.

Z dosud neznámých důvodů, které jsou předmětem vyšetřování úřadů National Transportation Safety Board a Federal Aviation Administration, se zřítil po půlhodinovém letu na ulici do obydlené části města ve vzdálenosti zhruba 6 km od letiště. Po dopadu na zem začal okamžitě hořet, požár zachvátil i okolní porost a bezprostředně ohrožoval i domy v blízkém okolí. Jejich obyvatelé za pomoci zahradních hadic a lopat se snažili zamezit rozšíření ohně na své domovy. Hasiči se na místo dostavili po několika minutách a plameny se jim podařilo včas zlikvidovat. Při nehodě zahynula osádka letounu, kterou tvořil manažér letiště Tehachapi, Dave Zweigle, tedy pilot a zároveň majitel L-29 Delfín, společně s ním se v kabině nacházel další letec, Bob Chamberlain, který býval dlouhá léta vojenským pilotem a např. byl i jedním z hlavních zalétávačů bombardérů B-1B.


Foto a info: Tehachapi Municipal Airport, Tehachapi News

-wap-

Sdílet
Banner VIP: Devold 970x150 OK