Čtvrtek 27. unora 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stablecam 970

Jak na společnou záchranu osob z výšky a nad volnou hloubkou? Češi a Poláci tvoří metodiku

V rámci projektu česko-polské spolupráce Bezpečné pohraničí se uskutečnilo již třetí setkání partnerů, při němž vzniká metodika společného zásahu při záchraně z výšek a hloubek.

Ve dnech 20. a 21. března 2018 se v Peci pod Sněžkou uskutečnilo třetí ze čtyř panelových setkání pro tvorbu metodiky společného zásahu ve výškách a nad volnou hloubkou. Akce se opět účastnili odborníci z řad všech českých i polských partnerů projektu.

Náplní akce bylo seznámení se s problematikou zásahů v těžko přístupných terénech a řešení problematiky zásahu na lanových drahách v České republice a Polsku. Účastníci byli v rámci setkání seznámeni s technickým zázemím lanové dráhy na Sněžku, včetně taktiky zásahu jednotek požární ochrany.

Poslední setkání je naplánováno na červen tohoto roku. Na sérii teoretických jednání následně naváží dva výcviky lezců. Společná práce odborníků při zásazích ve výškách a nad volnou hloubkou bude zakončena odbornou konferencí.

Výsledkem panelových setkání bude metodika obsahující nová řešení v rozsahu záchranářství ve vytyčených oblastech, která budou na obou stranách hranice zohledňovat struktury záchranářských služeb a využívat dosavadní zkušenosti – „good practice“.

Ing. Mgr. Anna Hůková
pracoviště veřejných zakázek
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK