Pondělí 26. října 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

XXIII. ročník Memoriálu Františka Fraita v extrémních sportech má vítěze, nejlepší byli závodníci z Ostravy

Již XXIII. ročník Memoriálu Františka Fraita uspořádali zástupci Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, České hasičské sportovní federace, Sportovního klubu hasiči Zlín a odborového svazu hasičů.

Okolí obce Provodov na Zlínsku dnes patřilo hasičům a stalo se místem již tradičního sportovního klání. Tento závod je velkou zkouškou fyzické zdatnosti, vytrvalosti a zručnosti a také velkou prověrkou psychické odolnosti a týmové spolupráce. Soutěž se zde koná každoročně k uctění památky zlínského profesionálního hasiče Františka Fraita, který zde tragicky zahynul.

Celkem 36 profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zlínského kraje, Ostravy a Brna, startujících ve dvojicích, muselo zdolat těžký terén plný prudkých stoupání a hlubokých strží, skalní útvar, slanění lomu, traverz a především kilometry běhu a jízdy na horském kole.

Na prvním místě s časem 55 minut skončili závodníci z Ostravy, na druhém místě s časem 60 minut se umístili taktéž závodníci z Ostravy a třetí místo obsadila smíšená dvojice ze Zlína a Ostravy s celkovým časem 1 hodina a 2 minuty.

Všem závodníkům gratulujeme, neboť vítězem se stal každý z účastníků této velmi náročné soutěže.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Přiložené soubory
Vysledky_Extremnisporty2018_Provodov.pdf zobrazit online PDF 41 kB