Neděle 13. června 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Žena uvízla v rašeliništi u Horního Slavkova, zachránit ji museli hasiči

Oblíbená zábava geocaching si vyžádala v pátek v podvečer zásah hasičů. K záchraně ženy uvízlé v rašeliništi u osady Třídomí u Horního Slavkova vyjížděli hasiči ze dvou jednotek.

Žena byla u Třídomí na takzvaném lovu „kešek“, cestu si chtěla zkrátit přes louku, která na první pohled vypadá zcela nevinně. Louka je ale celoročně velmi podmáčená a tvoří ji rašeliniště. Jen pár metrů od cesty žena uvízla v rašeliništi až po pás a nedokázala vlastními silami vytáhnout uvězněné nohy.

Po hodině marného úsilí zavolala na tísňovou linku a na místo tak zamířili hasiči z nedalekého Horního Slavkova a ze stanice Sokolov. K ženě se hasiči opatrně přes bažinu přiblížili a s pomocí páteřní desky, která sloužila jako pevný bod, ženu vytáhli z rašeliny.

S ohledem na vyčerpání na místo zavolali sanitku záchranné služby, po kontrole nebylo nutné ženu převážet do nemocnice. Hlídka policie odvezla ženu do Horního Slavkova, kde měla zaparkované auto a počkala zde na příbuzné, aby ji doprovodili domů.

Podmáčená louka u Třídomí je i v turistických mapách vyznačena jako řašelinové území, přesto už celá řada lidí při pokusu o zkrácení cesty narazila na bahnitý podklad. Zásah hasičů si vyžádala až tato páteční událost.

Sdílet