Úterý 20. srpna 2019, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZPMVČR 211 970

Požár rodinného domu Býšti-Hoděšovicích na Pardubicku komplikovaly fotovoltaické pa­nely

Požár rodinného domu v Býšti-Hoděšovicích likvidovaly jednotky hasičů v pondělí 4. června 2018 až do večerních hodin. Zásah byl velmi komplikovaný, protože na střeše se nacházely fotovoltaické panely, které nelze odpojit od přívodu elektrického proudu a hasiči se tak museli stále soustředit na to, že jsou panely pod elektrickým proudem.

Požár se podařilo dostat hasičům pod kontrolu v 15.59 hodin. K likvidaci požáru hasiči nasadili několik proudů jak zevnitř objektu, tak zvenku pomocí automobilového žebříku. Na místě bylo několik velkokapacitních cisteren k doplňování vody.

Z Pardubic byl povolán protiplynový automobil pro doplnění dýchací techniky, kterou hasiči museli používat. Hasiči museli rozebrat veškeré střešní konstrukce i prostory pod sádrokartonem až k rozvodům elektrického proudu.

Požár hasiči zcela zlikvidovali v 18.14 hodin. Postupně se jednotky hasičů vrátily zpět na základny. Do ranních hodin, přesně do úterý 7.52 hodin, prováděli dohlídku v místě události dobrovolní hasiči z Býště.

Vyšetřovatel hasičů spolu s majitelem domu stanovili předběžně škodu, kterou plameny způsobily, na 6 milionů korun. Příčinou vzniku požáru byla možná závada na elektrickém zařízení k fotovoltaice na měniči nebo rozvodné skříňce. Uchránit se podařilo majetek ve výši 2 miliony korun.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK