Čtvrtek 24. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner POBP: 970 nádrž

Stromy po větrné smršti

Jednotka HZS SŽDC Praha vyjela včera, 27. 7. 2009 krátce před polednem do areálu bývalých nocležen Českých drah v desáté městské části k nahlášenému vyvrácenému stromu, který hrozil pádem na komunikaci pro pěší.

Jednotka HZS SŽDC Praha vyjela včera, 27. 7. 2009 krátce před polednem do areálu bývalých nocležen Českých drah v desáté městské části k nahlášenému vyvrácenému stromu, který hrozil pádem na komunikaci pro pěší.

Jednalo se o vzrostlý akát, který byl částečně vyvrácený a nalomený pravděpodobně již minulý týden, kdy se během čtvrtka přehnala přes hlavní město bouře, doprovázená silným větrem.

Strom byl svojí nalomenou korunou zaklesnutý do sousedního akátu. Ve spodní části byl vyvrácený a částečně opřený o plot areálu.

Jednotka provedla zajištění místa a poškozený strom sundala na zem za pomoci motorové pily z koše automobilové plošiny. Hasiči následně tzv. dočistili místo zásahu, kde dle dosptupných informací den po vichřici likvidovala stromy soukromá firma.

Místo zásahu se nacházelo v ulici Nad Slavií, nedaleko stadionu stejnojmenného fotbalového klubu.Technika u zásahu: VEA Nissan, MP-27 Tatra -wap-

Sdílet
Banner Stimax.cz 970