Neděle 19. května 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: PO-BP 970x150 #2

Druhý ročník Dne s IZS proběhl v Táboře, přilákal více než 2500 návštěvníků

V sobotu 9. června 2018 proběhl v areálu odpočinkové zóny Komora v Táboře druhý ročník Dne se složkami integrovaného záchranného systému.

Událost opět přilákala davy návštěvníků, dle předběžných odhadů mohlo v průběhu dne akci navštívit přes 2 500 občanů, a to nejen z Tábora, ale i dalekého okolí. Prezentaci složek IZS podpořili svou účastí senátor Mgr. Jaroslav Větrovský, jeho předchůdce Mgr. Pavel Eybert a i mnohé další významné osobnosti Táborska.

Organizátoři pro občany připravili celou řadu akčních a zajímavých ukázek. Návštěvníci si pak mohli prohlédnout nejnovější techniku a vybavení nejen policistů, hasičů a záchranářů, ale i dalších organizací, které základní složky IZS nezastupitelně doplňují a podporují.

Na své si pak přišly zejména děti. Vedle nevšedních zážitků si užily zábavu a dostalo se jim i důležitého poučení k zajištění svého zdraví a bezpečí.

Neuskutečněný průlet vojenských bojových letounů JAS – 39 Gripen, které v tu dobu musely plnit jiné úkoly, bohatě nahradili piloti vojenského a policejního vrtulníku, kteří návštěvníkům těsně nad odpočinkovou zónou předvedli opravdu mistrovskou pilotáž svých strojů.

por. Mgr. Miroslav Doubek
Policie ČR
Sdílet
Banner Dobráci sk