Neděle 19. května 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK

Ranní bouřky vyslaly moravskoslezské hasiče k 16 spadlým stromům a větvím

Celkem k 16 pádům stromů a nebezpečných větví vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji od brzkého úterního rána (12. 6. 2018) do 11 hodin.

Tyto události se obešly bez zranění i větších škod, pouze ve Frýdlantu nad Ostravicí (okres Frýdek-Místek) spadla část jedle o průměru kmene 8 cm na dva zaparkované automobily a v centru Opavy velká lípa poškodila střechu církevní budovy.

Po čtyřech výjezdech mají na kontě hasiči v okresech Opava a Nový Jičín, po dvou v Ostravě, na Karvinsku, Bruntálsku i Frýdecko-Místecku. Je to zřejmě následek nočních a hlavně ranních bouřek s vydatnými srážkami a poryvy větru. Před úterním polednem už nebyl zaznamenán ani jeden takový výjezd.

Dvě jednotky hasičů (HZS MSK Bílovec a JSDHO Studénka) odstraňovaly v úterý ráno ve Studénce (okres Nový Jičín) v Nádražní ulici 25 metrů vysoký jasan, který spadl na hospodářskou budovu.

V centru Opavy v ulici Rybí trh spadla v úterý ráno 15 metrů vysoká lípa, v dolní části uhnilá, na objekt římskokatolické diecéze a poškodila jeho střechu. Přijela ji odstranit jednotka HZS MSK ze stanice Opava – i s pomocí automobilové plošiny AP 27 Tatra 148 a jeřábu Demag/Terex.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK