Sobota 23. unora 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZHT OK

Na obchvatu Slaného došlo ke střetu dodávky a nákladního vozidla, jeho řidič zemřel

Ve čtvrtek 14. června 2018 deset minut před pátou hodinou ranní byla na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje oznámena vážná nehoda dvou vozidel na silnici číslo 7 u Slaného poblíž obce Studeněves v okrese Kladno.

Operační důstojník vyslal k události profesionální jednotky ze stanic HZS Slaný a HZS Kladno a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Zlonice. Nehoda se stala přibližně na 24. kilometru na západním obchvatu Slaného, kde se srazil cisternový nákladní automobil s dodávkou.

Cisterna převážející tekutý asfalt skončila po střetu v příkopu na levém boku a v kabině zůstal zaklíněný řidič, který podle vyjádření lékaře zdravotnické záchranné služby svým zraněním na místě podlehl. Těžce zraněného řidiče ze zcela zdemolované dodávky předali hasiči zdravotnickým záchranářům. Po poskytnutí intenzívní lékařské péče byl pacient transportován vrtulníkem do motolské nemocnice v Praze.

Po osmé hodině dojel na místo koroner k ohledání těla zesnulého řidiče, které z kabiny hasiči vyprostili pomocí dvou hydraulických sad. Nehodu vyšetřuje dopravní policie ve spolupráci s kriminalisty.

Při kolizi uniklo z palivové nádrže cisterny několik desítek litrů nafty, která se roztekla po vozovce. Hasiči zabránili jejímu úniku mimo silnici, ovšem rozsah dalšího případného rozšíření pod vozidlo nebylo možné v dané chvíli zjistit. K úniku asfaltu nedošlo, ale před vytažením a převrácením cisternového návěsu na kola bude nutné celý obsah přečerpat do náhradní cisterny, kterou zajistila přepravní firma.

Úplná uzavírka silnice mezi křižovatkami na 22. a 25. kilometru potrvá podle odhadu celé dopoledne, odklon po vedlejších silnicích řídí policejní hlídky.

14. 06. 2018 12:30

Po desáté hodině dorazila speciální přečerpávací souprava, náhradní cisterna přijela o hodinu později. Přečerpávání začalo přesně ve 12 hodin.

Z přibližně 26 tun tekutého asfaltu bude odčerpána polovina, pak už bude možné cisternový návěs převrátit na kola.

Odhad ukončení všech prací je přibližně v 15 hodin.

14. 06. 2018 14:00

Před třináctou hodinou ukončila policie za účasti soudního znalce vyšetřování nehody, silničáři tak mohli začít s úklidem vozovky. Vrak dodávky byl naložen na odtahovou službu.

Na místě je také specializovaná firma, která po přečerpání potřebného množství tekutého asfaltu vrátila za asistence hasičů cisternový návěs na kola. Před odtažením návěsu i jeho tahače je zapotřebí odčerpat zbylou část asfaltu.

14. 06. 2018 15:30

Přečerpávání havarované cisterny do náhradní soupravy bylo ukončeno a návěs byl postaven na silnici. Specializovaná firma připravuje jeho odtažení, zároveň bude nakládat tahač, ze kterého se při nehodě utrhla kabina.

Silničáři pokračují v úklidu vozovky, který dokončí po odjezdu všech záchranných a asistenčních vozidel.

Podle odhadu velitele zásahu por. Ing. Martina Vondry, který místo události předal Policii ČR, by provoz na silnici č. 7 mohl být obnoven kolem 16. hodiny.

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje
Sdílet
Banner recyklujte s hasici 970 OK