Pondělí 28. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK

Oslavy 135. výročí založení SDH Chodov

Sbor dobrovolných hasičů v Chodově Vás zve na oslavy 135. výročí založení našeho sboru, které pořádá ve spolupráci s městem Chodov. Tyto hasičské a městské oslavy proběhnou čtvrtý zářijový víkend.

Sbor dobrovolných hasičů v Chodově Vás zve na oslavy 135. výročí založení našeho sboru, které pořádá ve spolupráci s městem Chodov. Tyto hasičské a městské oslavy proběhnou čtvrtý zářijový víkend. Hlavní den oslav bude sobota 26. září, kdy bude probíhat bohatý kulturní program, ale hlavně program hasičů.

U fotbalového hřiště Spartak v Tyršově ulici, bude k vidění historická i moderní technika hasičů, kdy už můžeme prozradit, že se zúčastní například hasičský automobil Tatra 17 z roku 1927, Mercedes z roku 1944 nebo Henschel z roku 1937 a další. V jednání jsou i historická vozidla od sborů z Německa.

Z novějších hasičských aut bude k vidění vedle několika speciálních automobilů od profesionálních hasičů i šest cisternových automobilových stříkaček na podvozku Tatra TERRNo. Spolu s hasiči budou vystavovat vozidla i odtahová služba se svými speciály, báňská záchranná služba a policie ČR, která představí i motorky a čluny. Čluny pro záchranu bude vystavovat i vodní záchranná služba. Celkem je plánováno okolo 40 historických i moderních hasičských automobilů.

V rámci oslav proběhne výstava výtvarné soutěže, výstava hasičských vozidel a především ukázky z činnosti hasičů, policie, báňské záchranné služby, vodní záchranné služby a ukázka útoku nejmladších hasičů. Hlavním bodem odpoledního programu bude ukázkové cvičení, kdy budou zasahovat jednotky hasičů při dopravní nehodě s požárem a zasahovat bude i vrtulníku.

26. září 2009 v sobotu od 10 hodin nashledanou v Chodově na hasičských a celoměstských oslavách.

-kow-

Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK