Čtvrtek 26. listopadu 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Bývalému hostinci hořela střecha

Pravděpodobně úmyslně někdo zapálil půdní prostory domu, který dříve sloužil jako hostinec v obci Otročín na Tachovsku. Budova měla právě projít rekonstrukcí a objekt byl zcela prázdný. Škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na 100 tisíc korun.

Pravděpodobně úmyslně někdo zapálil půdní prostory domu, který dříve sloužil jako hostinec v obci Otročín na Tachovsku. Budova měla právě projít rekonstrukcí a objekt byl zcela prázdný. Škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na 100 tisíc korun.

Požár střechy domu v obci Otročín na Tachovsku byl ohlášen v neděli 9. srpna 2009 ve 2.25 hodin. Po příjezdu jednotek k události byla část střechy v plamenech. Na místo byla povolána výšková technika a zřízeno čerpací stanoviště pro zásobování vodou.

Jednotky požár zhruba po půl hodině lokalizovaly a pak pomocí plošiny začaly s rozebíráním části střechy a dohašováním ohnisek. Další skupina hasičů objekt prohledala, zda se uvnitř nenachází nějaké osoby. Naštěstí se jednalo o opuštěný objekt, který měl projít rekonstrukcí. Zděná jednopodlažní budova sloužila dříve jako hostinec. Objekt byl odpojený od elektřiny a místnosti uvnitř byly prázdné.

Dle počátečního vyšetřování vše nasvědčuje tomu, že budovu někdo zapálil úmyslně. Požár vznikl vedle schodů v půdním prostoru a rozšířil se po dřevěném bednění až ke stropní konstrukcí. Oheň zničil asi 6 m2 stropní konstrukce a 5 metrů široký pás střechy. Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun.

Zasahující jednotky:
HZS Tachov
HZS Stříbro
JSDH Stříbro
JSDH Černošín

por. Mgr. Alena Marešová
tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje 

-kow-

Sdílet