Pondělí 18. unora 2019, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK

V Sedlnicích na Novojičínsku hořela hospodářská budova, zasahovaly čtyři jednotky

Operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje přijalo informaci o požáru hospodářské budovy v Sedlnicích v pátek 13. července 2018, krátce před půl pátou hodinou odpoledne.

Na místo byly postupně vyslány čtyři hasičské jednotky, jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Nový Jičín a dobrovolní hasiči ze Sedlnic, Studénky a Příbora. Na místě zasahovalo celkem sedm hasičských vozů.

Při příjezdu hasičů na místo, byla požárem už zcela zasažena střecha hospodářské budovy o rozměrech cca 6 × 10 metrů. Požár se hasičům podařilo lokalizovat v 18:08 hodin a zcela zlikvidovat v 19:48 hodin.

Hasiči kromě hašení požáru, rozebírání konstrukce střechy a evakuace materiálu a zařízení z budovy museli ručně vyhazovat seno uskladněné v půdním prostoru. Místní jednotka dobrovolných hasičů ze Sedlnic bude zajišťovat preventivní dohled na požářišti až do pozdních nočních hodin.

Při požáru nebyla zraněna žádná osoba. Škoda způsobená požárem byla předběžně stanovena na 200 tisíc korun. Příčinou požáru bylo nedbalostní jednání majitele objektu.

kpt. Ing. Marek Gašparín, Ph.D.
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #2 OK Proudnice