Sobota 5. prosince 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči vyprostili řidiče v bezvědomí

V pondělí 10. srpna byla v 10:42 hodin nahlášena na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje dopravní nehoda v obci Velké Losiny. Při nehodě došlo ke střetu osobního a nákladního auta. Osobní vozidlo se nacházelo na levém boku a v něm zaklíněný řidič v bezvědomí.

V pondělí 10. srpna byla v 10:42 hodin nahlášena na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje dopravní nehoda v obci Velké Losiny. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze Šumperku a dobrovolní hasiči z Velkých Losin. Po příjezdu na místo zde již zasahovala ZZS a PČR.

Při nehodě došlo ke střetu osobního a nákladního auta. Osobní vozidlo se nacházelo na levém boku a v něm zaklíněný řidič v bezvědomí. ZZS zajišťovala základní životní funkce a hasiči pomocí vyprošťovacího nářadí odstranili na vozidle střechu a řidiče vyprostili z vozidla. Do péče si ho převzala ZZS a začala s resuscitací. Na místo nehody byla přes operační středisko povolána plynová poruchová služba z důvodu uražení domovní přípojky při nehodě.

Hasiči pomáhali ZZS s resuscitací, ale ta byla neúspěšná. Z vozidel neunikala žádná provozní kapalina, proto jednotka HZS informovala PČR a po zadokumentování nehody asistovala při nakládání vozidel na odtahovou službu.

Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje

-miw-

Sdílet