Středa 22. května 2019, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Draeger Firedragon

Deset jednotek hasičů likvidovalo v Českém Meziříčí stoh slámy

Oznámení o požáru stohu se slámou v blízkosti zemědělského objektu přijalo krajské operační a informační středisko v pátek krátce po osmé hodině. Sláma byla uskladněna ve stohu o výšce asi 8 metrů na ploše 20×10 metrů. Na místo vyrazilo celkem deset jednotek požární ochrany, z toho důvodu byl vyhlášen druhý poplachový stupeň.

Jednotky stoh zahasily z automobilového žebříku a pomocí několika dalších vodních proudů. Zároveň ochlazovaly blízkou budovu kravína, kde se v tu dobu nacházelo více než sto kusů ustájených zvířat. Požár se naštěstí směrem k objektu nešířil a hasiči jej od požářiště oddělovali vodní clonou. Oheň částečně poškodil také vlek za traktorem.

Hořící stoh bylo nutné postupně rozebrat a odvézt slámu na odlehlé místo, kde mohla kontrolovaně dohořet. Odvoz a vyskladnění slámy prováděly celkem čtyři nakladače. Jednotky používaly k hašení vodu z hydrantové sítě, ale zároveň bylo zřízeno čerpací stanoviště, odkud se dopravovala voda v cisternách kyvadlově.

Hasiči provádějí stále likvidační práce, a to až do odpoledních hodin.

Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 10 milionů korun. Příčinou požáru byla technická závada na plošinovém vleku za traktorem.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad kněžnou, Dobrušky a Jaroměře a dále jednotky SDH Nové Město nad Metují, Jasenná, Bohuslavice, Velká Jesenice, Opočno a České Meziříčí. Jednotky SDH Jaroměř město a Jezbiny držely zálohu na stanici v Jaroměři.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner MEVA OK