Středa 20. unora 2019, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MIBAG_2012 OK

V Deštném v Orlických horách rozšířili hasičskou zbrojnici a do nové garáže rovnou zaparkovali nový dopravní automobil

V sobotu 21. 7. 2018 v odpoledních hodinách proběhlo u hasičské zbrojnice v Deštném v Orlických horách slavnostní otevření přístavby třetího garážového stání, šatny a sociálního zařízení pro místní výjezdovou jednotku. A když nová garáž, tak do ní nové zásahové vozidlo.

Stavba spočívala už ze zmiňované garáže, sušící věže na hadice, úplně nové, a hlavně větší šatny pro hasiče, a sociálního zařízení, které chybělo úplně. Hasiči v Deštném disponují třemi zásahovými vozidly, ale bohužel měli jen dvě garáže.

A tak v jedné garáži parkovala Tatra Terrno a Transporter současně a v druhé cisterna druhá. Tímto se parkování vyřešilo a vozidla mají každé své stání.

A do nové garáže bylo pořízeno nové zásahové vozidlo DA L1Z na podvozku Mercedes Sprinter.

Vozidlo je určeno do špatně přístupných terénů v Orlických a Bystřických horách, po lesních a polních cestách k řešení krizových situací i v těch nejhorších klimatických podmínkách. Vozidlo je devítimístné s velkým úložným prostorem odděleným přepážkou od kabiny posádky. Je vybaveno motorovým vysavačem a ochrannými oděvy proti bodavému hmyzu, lékárnou, sorpčním materiálem, motorovou řetězovou pilou, nářadí na nouzové otevírání bytů atd. Vybavovat se bude postupně podle potřeb jednotky.

Obě akce jsou financovány z prostředků EU. Přístavba garáže a šatny z projektu IROP „Zvýšení akceschopnosti a připravenosti k řešení rizik a katastrof JPO II Deštné v Orlických horách – přístavba garáže“. Vozidlo z projektu INTERREG „Modernizace zařízení a vzájemné pomoci při mimořádných událostech v Orlických a Bystřických horách“

Nemalý podíl jak na financování, ale hlavně na práci s oběma projekty má samotná obec, v čele s paní starostkou Alenou Křížovou. Už jenom to, že se pustila do dvou projektů najednou, je velice obdivuhodné a chtěl bych jí tímto jménem celé jednotky velice poděkovat, protože bez jejího úsilí by se nic takového neuskutečnilo. Bylo to spoustu hodin práce, ale také hodně nervů, protože vše nešlo vždy, tak jak by mělo.

Spolupráce s obcí Deštné v Orlických horách a místními hasiči je na velice vysoké úrovni a jsme si všichni vědomi, že i na tak malé obci se dají dělat velké věci.

Velitel JSDH Deštné v Orlických horách
Petr Hájek
Sdílet
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #2 OK Proudnice