Středa 20. unora 2019, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MIBAG_2012 OK

Provoz na silnici z Liberce na Prahu zkomplikovala nehoda tří osobních vozidel

S jistým zpožděním museli počítat řidiči, kteří jeli v ranních hodinách po silnici I. třídy č. 35 ve směru z Liberce na Prahu. Na 26. kilometru, v místech, kde končí rozšíření tří pruhů vozovky, na úrovni obce Dlouhý Most, se střetla tři osobní vozidla.

Nehoda se stala kolem čtvrt na osm ráno. Řidič osobního vozidla Škoda Fabia jel v pravém jízdním pruhu a ve chvíli, kdy se rozhodl předjíždět vozidlo jedoucí před ním, pravděpodobně přehlédl a nedal přednost vozidlu Škoda Octavia, které jelo v tu dobu v pravém jízdním pruhu.

Došlo tak ke střetu, v důsledku něhož vozidlo Škoda Octavia najelo dále na středová betonová svodidla. Následně zůstalo stát z důvodu nepojízdnosti v levém jízdním pruhu. Řidič řádně místo nehody označil výstražným trojúhelníkem.

Trojúhelník však záhy srazilo jiné projíždějící vozidlo a další osobní vozidlo Peugeot Parter již nestačilo na odstavené havarované vozidlo Škoda Octavia včas zareagovat a došlo tak k dalšímu střetu. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Policisté podrobili všechny zúčastněné řidiče orientačním dechovým zkouškám na alkohol, které byly ve všech případech negativní.

Policisté od ranních hodin na místě řídí dopravu. Komunikace je průjezdná pouze pravým jízdním pruhem a na místě se tak tvoří kolony. Řidiči, kteří tímto směrem jedou, by měli dbát zvýšené opatrnosti. V tuto chvíli ještě stále probíhá na místě šetření dopravní nehody. Na poškozených vozidlech byla vyčíslena předběžná škoda 1, 2 milionu korun.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
Policie ČR
Sdílet
Banner agro OK