Pondělí 26. října 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Kroměříži se konala již po osmnácté soutěž v disciplínách TFA, putovní pohár si odvezli hasiči z Pardubic

18. ročník soutěže o putovní pohár ředitele Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v disciplínách TFA – Zámecká věž, Kroměříž – 2018 zná už své vítěze. Soutěž se uskutečnila ve čtvrtek 13. září 2018 v Kroměříži v prostorách Velkého náměstí a věže Arcibiskupské­ho zámku.

Slavnostního zahájení se zúčastnili i významní hosté jako například starosta města Kroměříž Mgr. Jaroslav Němec, Josef Bernátík starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a další hosté. Soutěž zahájil ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar, který závodníkům popřál hodně úspěchů.

Soutěž probíhala odděleně po úsecích intervalovým způsobem podle pravidla 24 Pravidel soutěže v disciplínách TFA, byla rozdělena do 4 úseků, časy ze všech 4 úseků byly sečteny a poté vyhodnoceny. Trať byla postavena paralelně pro současný postup dvou soutěžících, vyjma úseku č. 4, kde se startovalo jednotlivě.

Vyhodnocení proběhlo v kategoriích jednotlivců a kategorii družstev. Družstvo bylo čtyřčlenné, složené z vedoucího a tří členů – složení družstva bylo nutné uvést v přihlášce (příloha č. 1) a od jednoho zřizovatele. Vyhodnocení družstev proběhlo na základě součtu všech čtyř časů.

Závodu se mohli zúčastnit příslušníci HZS ČR, zaměstnanci HZS podniků, členové jednotek PO obcí. Maximální počet závodníků bylo 80. Upřednostněni byli závodníci, kteří se zúčastnili předchozích závodů Českého poháru v disciplínách TFA. Do letošního ročníku se přihlásilo nakonec 55 závodníků a jedna odvážná závodnice.

Putovní pohár si nakonec odvezlo družstvo hasičů z Pardubického kra­je.

Vítězům gratulujeme!

Výsledkové listiny a fotografie jsou v příloze pod článkem.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Přiložené soubory
vysledky_A.pdf zobrazit online PDF 451 kB
vysledky_B.pdf zobrazit online PDF 437 kB
vysledky_C.pdf zobrazit online PDF 420 kB
vysledky_celkem.pdf zobrazit online PDF 477 kB
vysledky_druzstva.pdf zobrazit online PDF 438 kB