Pátek 26. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pohár Vysočiny vybojovali hasiči z Jihlavy

Hasiči z územního odboru HZS Kraje Vysočina v Jihlavě zvítězili ve 33. ročníku soutěže o Pohár Vysočiny v požárním sportu. V soutěži, která se uskutečnila na stadionu v Husových sadech ve Znojmě, tak sportovci z Jihlavy ziskem Poháru Vysočiny potvrdili roli horkého favorita soutěže. Také na dalších předních místech skončili favorité. Druhé místo vybojovalo družstvo z Třebíče, bronzové medaile patří hasičům z Blanska.

Hasiči z územního odboru HZS Kraje Vysočina v Jihlavě zvítězili ve 33. ročníku soutěže o Pohár Vysočiny v požárním sportu.

Ilustrační foto

Tradiční soutěže se zúčastnilo devět družstev profesionálních hasičů z Kraje Vysočina, Jihomoravského kraje a Pardubického kraje. Devítičlenná družstva se utkala ve třech disciplinách – v běhu na 100 metrů s překážkami jednotlivců i družstev, ve štafetě na 4 krát 100 metrů s překážkami a v požárním útoku. Na posledním úseku štafety bylo hašení požáru nahrazeno přenášením hasícího přístroje.

V tropickém počasí podávali favorité vyrovnané výkony ve všech disciplinách. Ambicióznímu týmu z hostitelského města se soutěž nepovedla. Znojemští do soutěže vstoupili posledním místem v běhu na 100 metrů s překážkami. Ve štafetě na čtyři krát sto metrů s překážkami skončili na sedmém místě z devíti startujících. V požárním útoku první kolo nedokončili a šanci na zlepšení umístění ve druhém kole zhatila porucha časomíry, takže druhé kolo museli pořadatelé zrušit.

Soutěž o Pohár Vysočiny patří k nejstarším kláním v požárním sportu u nás. Toto měření sil hasičů z Vysočiny a přilehlých regionů se koná nepřetržitě od roku 1977. Po prvním ročníku, který se uskutečnil ve Žďáru nad Sázavou, se soutěž koná v různých městech zúčastněných krajů. Znojmo pohárové klání hostilo dvakrát – v roce 1988 a 2009, na území současného Jihomoravského kraje hasiči o Pohár Vysočiny v roce 2007 bojovali také v Blansku. V historii soutěže byli zatím absolutně nejúspěšnější závodníci z Třebíče, kteří získali 19 prvenství, šestkrát vavříny vybojovali hasiči z Jihlavy, tři vítězství si připsali hasiči z Blanska, dvě prvenství hasiči z Jindřichova Hradce a po jednom vítězství družstva z Havlíčkova Brodu, Kroměříže a Domažlic. Dějištěm čtyřiatřicátého ročníku soutěže o Pohár Vysočiny bude v roce 2010 Žďár nad Sázavou.