Úterý 16. července 2019, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Fireport 970

Nový dopravní automobil mají hasiči v Borohrádku, Volkswagen Transporter má zvýšenou střechu a pohon všech kol

Hasiči z Borohrádku dne 3. 9. 2018 ve 14 hodin oficiálně převzali od starosty města za účasti zástupců dodavatelské společnosti nový dopravní automobil DA-L1Z na podvozku Volkswagen Transporter 4×4 T6.

Dopravní automobil VW Transporter kombi 4Motion je v dlouhé variantě se zvýšenou střechou a motorizací 2.0 TDi o výkonu 110 kW, plní emisní normu Euro 6. O pohon všech kol se stará spojka Haldex, převodovka je 6stupňová manuální. Samozřejmostí je tažné zařízení.

Kabina je jednoprostorová, osmimístná, do prostoru osádky se vstupuje dveřmi na pravém boku, zadní dveře se vyklápějí směrem vzhůru.

Výstražné světelné a zvukové zařízení modré barvy je v provedení LED a skládá se ze světelné rampy na střeše vozidla, dvou předních integrovaných světel v masce, čtyřech světel na bocích a dvou zadních světel modré barvy integrovaných do světelné oranžové výstražné aleje nad zadními výklopnými dveřmi.

Osvětlení okolí vozu je zajištěno LED světly na obou bocích v zadní části nad dveřmi. Ve výbavě najdeme rovněž dvojici LED světlometů s magnetickým uchycením a krouceným kabelem, lékárnu, hasicí přístroje, vyprošťovací nástroj a rozbíječ skel s řezačem popruhů.

Pro spojení mají hasiči k dispozici vozidlovou analogovou radiostanici a dvojici ručních vysílaček Motorola. Ve dvou dobíjecích úchytech jsou uloženy svítilny. Doplněn bude výjezdový tablet. Vozidlo je vybaveno externí magnetickou konzervační zásuvkou MagCode 12V/5A.

Pro barevnou úpravu je použita červená barva RAL 3000 a bílá RAL 9003 s reflexním pruhem bílé barvy.

Dodavatelem vozidla je společnost OlfinCar Trutnov, vestavbu do vozidla provedla firma Hagemann Opava.

Celková pořizovací cena Volkswagenu je 1 126 800 Kč včetně DPH. Na financování se podílelo Ministerstva vnitra – Generálního ředitelství HZS, Královéhradecký kraj a město Borohrádek.

Sdílet
Banner zeka 970 OK