Úterý 16. července 2019, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Fireport 970

Otestovali jsme zásahovou ruční svítilnu Nightstick INTRANT do výbušného prostředí, disponuje dvěma LED světly

Firma ArmyPol dodává na český trh ruční svítilnu Nightstick Intrant s naklápěcí hlavou a sekundárním prostorovým světlem. Svítilnu je možné použít ve výbušném prostředí, je odolná proti prachu a vodě podle normy IP67.

Obsah balení

V krabici je kromě samotné svítilny i kompletní příslušenství. K dobíjecímu stojánku zde nalezneme jak klasický vidlicový adaptér do 230V zásuvky, tak i zástrčku pro zásuvku v zásahovém automobilu.

K dispozici jsou i hmoždinky a vruty pro uchycení stojánku k podložce. Zajímavostí je adaptér pro trojici AA akumulátorů, kterými se v případě potřeby dá nahradit vestavěný vyjímatelný akumulátor.

Dvířka akumulátoru jsou zajištěna šroubem, který je uchycen tak, aby ani při úplném povolení nevypadl.

Svítilna

Samotná svítilna je provedená v oranžové barvě a vzhledově připomíná poměrně rozšířené Survivory od firmy StreamLigth. Nightstick INTRANT je však mnohem menší, subjektivně se díky štíhlému tělu z polymeru s příměsí skelného vlákna a hmotnosti 315 gramů (Survivor ve standardní LED ATEX verzi váží 510 gramů, verze SLIM 388 gramů) mnohem lépe drží v ruce.

Uchytit ji lze na kabát do standardního poutka se suchým zipem, které na své oděvy výrobci běžně dodávají – na našich fotografiích je použita na zásahovém kabátu GoodPRO FR3 FireHorse od firmy Vochoc.

Kromě klipsny pro zasunutí za poutko je na zádech svítilny i kovové oko pro zavěšení.

Tlačítka pro zapnutí/vypnutí či změnu módů jednotlivých světlometů jsou na bocích těla svítilny. Byť jsou poměrně malá, lze je nahmatat i v zásahových rukavicích.

Světlomety

Hlava hlavního světlometu je výklopná v rozsahu 90 °. Světlo je bodové s ostrým kuželem pro maximální prostup kouřem. K dispozici jsou tři úrovně výkonu LED – 200, 110 a 60 lumenů s dosvitem až na vzdálenost 420 metrů při maximálním výkonu. Výkon lze měnit přidržením zapínacího tlačítka na boku svítilny. Dva krátké stisky aktivují funkci stroboskopu.

Sekundární světlo – rovněž v provedení LED – je zabudováno přímo do těla svítilny a ozařuje prostorově okolí hasiče pod úhlem 45 °. Kromě toho velmi dobře poslouží jako pracovní světlo například při nezbytné „papírové“ práci při zásahu.

Stejně jako u hlavního světla lze i u prostorového osvětlení volit přidržením zapínacího tlačítka intenzitu ve třech krocích – 100, 40 a nebo 20 lumenů.

Obě světla – bodové i prostorové – lze používat současně.

Rozměry, výkon a výdrž

Svítilna je nárazuvzdorná při pádu z výšky do dvou metrů. Je vysoká 168 mm, hluboká a široká pak 66 mm. Průměr hlavy je 53 mm.

Při použití hlavního světlometu vydrží s AA akumulátory až 33 hodin, s vestavěným Li-Ion akumulátorem až 27 hodin při svítivosti 60 lumenů. Při maximálním výkonu – tedy 200 lumenů – je to 11, respektive 7 hodin.

Prostorové světlo má při použití AA akumulátorů shodnou výdrž, s Li-Ion akumulátorem dokáže svítit až 33 hodin při nejnižším výkonu, při maximálním je to 11 hodin.

Maximální doba nabíjení je zhruba šest hodin. Svítilna může být ponechána v nabíječce neomezeně dlouho a to bez vlivu na životnost baterie.

Cena nabíjecí svítilny INTRANT je 5 227 Kč včetně DPH, zájemci ji můžou zakoupit prostřednictvím webu www.nightstick.cz.

Sdílet
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK