Úterý 24. listopadu 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V hořícím bytě zemřel člověk

Hustý dým vycházející z podkrovního bytu na náměstí T. G. Masaryka vyděsil dnes v noci obyvatele Staňkova na Domažlicku. Požár zničil celý podkrovní byt a připravil o život i jeho nájemce. K požáru podkrovního bytu ve třetím nadzemním podlaží na náměstí T. G. Masaryka ve Staňkově vyjížděli hasiči v úterý 1. září 2009 ve 4.15 hodin, když si místní lidé všimli hustého kouře, který se valil z oken bytu.

Hustý dým vycházející z podkrovního bytu na náměstí T. G. Masaryka vyděsil dnes v noci obyvatele Staňkova na Domažlicku. Požár zničil celý podkrovní byt a připravil o život i jeho nájemce.

K požáru podkrovního bytu ve třetím nadzemním podlaží na náměstí T. G. Masaryka ve Staňkově vyjížděli hasiči v úterý 1. září 2009 ve 4.15 hodin, když si místní lidé všimli hustého kouře, který se valil z oken bytu.

Podkrovní byt byl při příjezdu jednotek celý zasažen požárem a existovalo podezření, že se uvnitř nachází jeho uživatel. Hasiči muže v bytě našli, vynesli mimo budovu a okamžitě zahájili resuscitaci. Přivolaná lékařka po příjezdu konstatovala u zraněného smrt. Jednotka také v budově objevila propanbutanové láhve, které vynesla ven a ochlazovala. Požár se nerozšířil dál než mimo byt, přesto byla škoda na vybavení bytu vyčíslena na půl milionu korun. Jako pravděpodobná příčina požáru byla označena nedbalost při kouření.

Zasahující jednotky:

HZS Domažlice
HZS Staňkov
JSDH Staňkov
JSDH Holýšov

por. Mgr. Alena Marešová
tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje


-swo-

Sdílet