Úterý 26. května 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner scott OK

Požár poničil kulturní dům v Drnovicích na Vyškovsku, škoda je nejméně 20 milionů

V pátek 21. září 2018 dopoledne hasiči přijali informaci o požáru kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Na místě zasahovaly jednotky ze 3. stupně požárního poplachu. Škody se pohybují v desítkách milionů. Oheň však nikoho nezranil.

Vzhledem k situaci bylo nutné na místo povolat 21 hasičských jednotek. Plameny krotily vodní proudy ze tří automobilových žebříků po obvodu budovy. Oheň zničil velkou část střechy komplexu kulturního domu a ve středu došlo k propadnutí střechy do vnitřního sálu.

Místo monitorovala také naše mobilní chemická laboratoř a k usnadnění hašení jsme povolali na místo speciální hasicí zařízení Cobra Školního a výcvikového zařízení HZS ČR z Brna. Stav budovy kontroloval přivolaný statik.

Hasiči dostali plameny pod kontrolu v 14.36 hodin. Během noci budou na místě zůstávat jednotky hasičů, které budou dohlížet nad požářištěm a zároveň dohašovat ohniska.

Příčina požáru zůstává v šetření, které bude probíhat následující dny možná týdny. Škoda je odhadnuta na nejméně 20 milionů korun. Je však možné, že se bude zvyšovat.

plk. Ing. Petr Příkaský
HZS Jihomoravského kraje
Sdílet
Banner MEVA OK