Neděle 19. května 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MIBAG_2012 OK

Požár domu v Halenkovicích hasilo šest jednotek hasičů, byl celý v plamenech

Oznámení o požáru garáže s dílnou v místní části Lipové v Halenkovicích přijali hasiči 24. září 2018 v 04:57 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z Otrokovic a jednotkám dobrovolných hasičů z Halenkovic a Napajedel. Hasiči vyjeli s celkem pěti automobilovými cisternami.

Hasiče navigovala k požáru záře hořícího domu. Průzkumem bylo zjištěno, že majitel domu je mimo objekt. Dům byl v době příjezdu v plamenech. K uhašení požáru bylo nasazeno pět útočných proudů vody. Hasiči museli zasahovat v dýchacích přístrojích.

Velitel zásahu si povolal další síly a prostředky. Byl vyhlášen II.stupeň požárního poplachu. Na místo požáru postupně přijely jednotky dobrovolných hasičů ze Spytihněvi, Babic a Otrokovic, každá s jednou automobilovou cisternou.

Hasičům komplikoval zásah silný vítr a nedostatek vody v hydrantové síti. Voda k hašení tak byla zajištěna kyvadlově z odběrního místa v blízkosti obecního úřadu v Halenkovicích. Po lokalizaci požáru hasiči kontrolovali teplotu stavebních konstrukcí s termokamerou. Skrytá ohniska požáru dohašovali jedním proudem vody.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Vyšetřovatel ohledal místo požáru a v současné době pracuje s dvěma možnými verzemi požáru, kterými jsou nedbalostní jednání a nebo závada na elektroinstalaci.

Požárem byla zasažena většina prostor rodinného domu, který je tak v této chvíli neobyvatelný. Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 2 000 000 korun.

Při požáru nedošlo k zranění osob ani zvířat.

Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK