Čtvrtek 26. listopadu 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Půl hodiny vyprošťovali muže zavaleného hlínou

K zavalenému muži ve výkopu na stavbě rodinného domku vyjížděli hasiči v pondělí 7. září 2009 v 10.11 hodin k obci Senec na severním Plzeňsku. Muž zůstal uvězněný do poloviny těla ve výkopu, kde ho zasypala hlína. Navíc měl zaklíněnou dolní končetinu

Muže zasypaného hlínou ve výkopu se dnes podařilo zachránit plzeňským hasičům. K neštěstí vyjížděli krátce po desáté hodině do obce Senec, už půl hodiny po ohlášení události byl zraněný předán do péče zdravotníků.

K zavalenému muži ve výkopu na stavbě rodinného domku vyjížděli hasiči v pondělí 7. září 2009 v 10.11 hodin k obci Senec na severním Plzeňsku. Muž zůstal uvězněný do poloviny těla ve výkopu, kde ho zasypala hlína. Navíc měl zaklíněnou dolní končetinu.

Před příjezdem jednotky se snažili svědci události hlínu odhrabávat sami. Hasiči pak k vyproštění muže použili bezpečnostní pažení a zeminu vyházeli lopatkami. Na místo byl přivolán také vrtulník a sanitní vůz ZZS. Zraněného se podařilo vyprostil po 35 minutách. Pak byl předán do péče lékařů a transportován k dalšímu ošetření do nemocnice.

Zasahující jednotky:

  • HZS Plzeň-Košutka
  • HZS Plzeň-Slovany
por. Mgr. Alena Marešová
tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje

-miw-

Sdílet