Neděle 20. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

Hasiči vyprošťovali řidiče po střetu dvou vozidel ve Staré Boleslavi

Dopravní nehoda osobního a dodávkového automobilu ve Staré Boleslavi v ulici 5. května byla na tísňovou linku středočeských hasičů nahlášena v úterý 2. října 2018 dopoledne.

Po srážce skončila dodávka ležet na boku, v obou vozidlech zůstali zranění lidé. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanice Stará Boleslav, dobrovolní hasiči z Brandýsa nad Labem, vyprošťovací automobil ze stanice Mělník a velitel čety ze stanice Mladá Boleslav.

Po příjezdu k zásahu velitel upřesnil, že je v dodávkovém vozidle zraněný muž, kterého jednotky vyprostily, zajistily tepelný komfort a zastavily krvácení hlavy. V osobním automobilu cestoval řidič, u kterého došlo k otevřené zlomenině stehenní kosti a těhotná žena, které se při nehodě vážně zranila. Oba byli při příjezdu hasičů mimo vozidlo.

Vyškolení hasiči – zdravotníci poskytli zraněným předlékařskou první pomoc a následně spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou. Ta na místo povolala také vrtulník letecké záchranné služby, který přepravil řidiče dodávky do nemocnice.

Souběžně bylo na vozidlech provedeno protipožární opatření a likvidován únik provozních kapalin. Po vyšetření nehody příslušníky PČR zajistila odtahová služba otočení dodávky na kola. Silnice byla zprůjezdněna po 11. hodině.

Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje
Sdílet
Banner Stimax.cz 970