Úterý 29. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Probo

Plameny pohltily sklad materiálu v centru Zlína, zasahovalo devět jednotek

Krátce po sedmé hodině ranní v pátek 5. října 2018 vyhlásil operační důstojník poplach pro devět jednotek hasičů a vyslal je do Zlína na ulici Gahurova k hlášenému požáru nízké plechové haly.

Po příjezdu na místo hasiči provedli průzkum místa, při čemž zjistili, že požárem je zasažena celá plechová budova o velikosti 10×30 metrů, ve které byl uskladněn například nábytek, elektrospotřebiče a nádobí.

Postupně na místo přijelo všech devět jednotek, a to profesionální hasiči ze Zlína a Otrokovic, hasiči statutárního města Zlína a dobrovolné jednotky z okolních obcí. Díky velkému počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu.

Jednotky postupně nasadily sedm hasebních proudů, díky nimž postupně požár dostaly pod kontrolu. Na místo vodu kyvadlově přivážely cisternami z hydrantu z nedalekého nákupního centra a z areálu Svitu, což zásah komplikovalo.

Vzhledem k rozsahu požáru se na místo dostavil územní řídící důstojník HZS Zlínského kraje, velící důstojník směny a velitel stanice Zlín. Taktéž se na místo dostavili zástupci města, v jehož majetku se budova nachází.

Poté co velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru, hasiči postupně rozebírali plechovou konstrukci budovy a vynášeli ven uskladněný materiál. Objekt kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který ve spolupráci se státními policisty bude provádět vyšetřování a zjišťovat příčinu vzniku požáru. Škodu vyčíslil na půl miliónu korun.

Šest minut po desáté hodině dopolední vyhlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Poté se postupně začaly jednotky vracet zpět na své stanice. Na místě zůstala na dohlídku požářiště jednotka statutárního města Zlína.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner VIP: PO-BP 970