Neděle 27. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner KOMS 970

Požár chaty v Provodově na Zlínsku hasilo pět jednotek, hasiči ochlazovali i okolí objektu

Šestnáct minut po deváté hodině večerní dne 14. října 2018 přijalo krajské operační středisko oznámení o požáru chaty v obci Provodov na Zlínsku.

Vyhlášený poplach měli profesionální hasiči ze stanice Zlín a dobrovolné jednotky z Provodova a Březůvek. Jednotky na místo vyjely se čtyřmi cisternami. Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil požár chaty a na místo si vyžádal i vyšetřovatele příčin požárů. Po průzkumu místa události si velitel zásahu zažádal o dvě posilové jednotky, a to z Pozlovic a z Želechovic nad Dřevnicí.

Požár zachvátil střechu chaty,stromy a uskladněné dřevo v její těsné blízkosti. Hasiči nasadili tři hasební proudy a během krátké chvíle měli požár pod kontrolou. V deset hodin vyhlásil velitel zásahu lokalizaci požáru.

Díky rychlému zásahu hasičů se požár nedostal do vnitřních prostor rekreačního objektu. Hasiči následně provedli kontrolu termokamerou a dohašovali skrytá ohniska. Při zásahu museli hasiči ochlazovat i okolí objektu, který se nachází v lese a v jeho těsné blízkosti jsou vzrostlé stromy. V době vzniku požáru se v chatě nikdo nenacházel.

Vyšetřovatel hasičů společně se státními policisty během zítřejšího dne provede ohledání místa požářiště. Příčina a ani výše vzniklé škody není dosud známa.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner Recyklujte s hasiči 970