Úterý 29. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Fireport 970

Plně naložený autodomíchávač zdemoloval plot u rodinného domu v obci Březůvky

Dne 16. 10. 2018 od 13:17 hodin zasahovali profesionální hasiči ze Zlína u dopravní nehody autodomíchávače betonu v obci Březůvky.

Oznámení o havárii domíchávače v Březůvkách vezoucího 8,5 metrů kubických betonu přijali hasiči v 13:04 hodin. V oznámení bylo dále uvedeno, že domíchávač sjel do příkopu a převrátil se na pravý bok, řidič je mimo vozidlo nezraněn a z vozidla vytéká olej.

Při příjezdu na místo nehody autodomíchávač ležel v zahradě rodinného domu. Pod ním byly zbytky plotu. Velkým štěstím bylo, že v době nehody se u plotu rodinného domu nevyskytovaly žádné osoby.

Hasiči zabránili úniku pohonných hmot a pod vozidlo umístili úkapové vany. Na místo se dostavil majitel autodomíchávače, který hasičům sdělil, že autodomíchávač s betonem váží 30 tun.

Byly proto povolány dva speciální autojeřáby soukromé firmy. Na místo nehody se dostavila Policie České republiky.

Od 15:03 hodin byla silnice v části obce Březůvky a silnice vedoucí k obci Provodov uzavřena pro potřeby ustavení autojeřábů. Speciální autojeřáby v první fázi vyprostily po dvou hodinách autodomíchávač z příkopu.

Ve druhé fázi bylo havarované vozidlo během necelé hodiny postaveno zpět na kola. Uniklé provozní náplně byly zasypány sypkou sorbční látkou a hasiči provedli závěrečný úklid v místě nehody.

V 19:52 byl autodomíchávač odtažen a provoz na silnici byl obnoven.

Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner VIP: Devold 970x150 OK