Pondělí 28. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

Při nehodě na silnici číslo 7 u obce Hořešovice zemřel řidič, střetla se dodávka s nákladním vozem

Dne 18. října 2018 policisté kladenského dopravního inspektorátu vyjížděli k dopravní nehodě na Slánsku. Dopravní nehoda se stala krátce po dvanácté hodině na pozemní komunikaci č.1/7 na trase Louny – Slaný, nedaleko obce Hořešovice.

Vzhledem k tomu, že se nehoda stala v těsné blízkosti hranice s Ústeckým krajem, vyjeli středočeským jednotkám na pomoc také profesionální hasiči ze stanice Louny a jednotka dobrovolných hasičů z Panenského Týnce.

Při dopravní nehodě došlo ke střetu nákladního vozidla a dodávkového vozidla. Jednaosmdesátiletý řidič z dodávkové vozu utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě dopravní nehody podlehl.

Čtyřicetiletý řidič nákladního vozidla nebyl zraněn. Policisté vyzvali řidiče k dechové zkoušce, která byla s negativním výsledkem a alkohol byl na místě dopravní nehody vyloučen.

Jednotky zajistily dodávku proti pohybu pomocí stabilizačních tyčí a žebříku, udělaly na vozidle protipožární opatření a zasypaly uniklé provozní kapaliny.

Po zadokumentování nehody kriminální a dopravní policií hasiči pomocí hydraulické vyprošťovací sady vyprostili tělo řidiče. Následně velitel zásahu místo předal Správě a údržbě silnic, která zajistila odstranění následků dopravní nehody.

Pozemní komunikace byla plně uzavřena a policisté odklánějí dopravu po přilehlých komunikacích u obce Třebíz na Slánsku a u Panenského Týnce na Lounsku. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi frekventovanou silnici tvořily se na začátku kolony vozidel.

Předpokládaná uzávěra po dobu šetření bude minimálně na dvě hodiny. Na místě dopravní nehody operují všechny složky IZS.

Co bylo příčinou dopravní nehody je nyní předmětem šetření.

nprap. Jana Šteinerová
Policie ČR

npor. Ing. Martin Vondra
velitel stanice HZS Slaný
Sdílet
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK