Pátek 18. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

Požár pergoly a osobních vozidel v obci Stožice způsobil škodu za sedm miliónů korun

Sedmimiliónovou škodu vyčíslil vyšetřovatel HZS po požáru, ke kterému došlo v noci na sobotu 20. října v obci Stožice. Požár byl na tísňovou linku 112 nahlášen v 2:11 hodin jako požár pergoly u rodinného domu.

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Vodňany se dvěma cisternami a rychlým zásahovým automobilem, poplach byl vyhlášen jednotkám SDH obcí Vodňany – Pražák a Bavorov, které do Stožic vyjely celkem se třemi cisternami.

Po průzkumu na místě požáru, kdy bylo zjištěno, že hoří pergola a požár se dále rozšířil na fasádu rodinného domu a především na čtyři zaparkovaná auta, si velitel zásahu vyžádal jako posilovou jednotku dobrovolné hasiče obce Vodňany.

Přibližně po dvaceti minutách zásahu měli zasahující hasiči požár pod kontrolou, velitel zásahu hlásil lokalizaci požáru. Na dohašení a závěrečný průzkum si velitel vyžádal výškovou techniku. Do obce Stožice byl povolán automobilový žebřík z písecké stanice.

Hasiči dohašovali pergolu a osobní auta. Podstatný byl průzkum domu a především podkroví, aby hasiči mohli vyloučit šíření požáru střechou či další skrytá ohniska. Úplná likvidace požáru byla na operační středisko nahlášena krátce před 7. hodinou ranní.

Hasiči zásahem uchránili majetek (dům a další osobní auta) v celkové hodnotě 23 miliónů, příčina vzniku požáru je v šetření.

Při požáru nebyl nikdo zraněn, hasiči nemuseli nikoho evakuovat.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet
Banner mototruck OK