Dva úmyslné požáry automobilů v Pelhřimově
Hned ke dvěma požárům osobních automobilů vyjížděli v noci hasiči v Pelhřimově. První požár byl na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina ohlášen ve 23:18 hod. Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pelhřimov vyjela k hořícímu automobilu značky VW New Beatle na ulici U Rendlíku.
Hned ke dvěma požárům osobních automobilů vyjížděli v noci hasiči v Pelhřimově.
První požár byl na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina ohlášen ve 23:18 hod. Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pelhřimov vyjela k hořícímu automobilu značky VW New Beatle na ulici U Rendlíku. Hasiči na likvidaci požáru nasadili vysokotlaký proud a ve 23:25 hod se jim podařilo požár lokalizovat. Plameny na vozidle napáchaly škodu v předběžné výši 150 000,– Kč. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši 250 000,– Kč.
O deset minut později začal hořet osobní automobil značky Mercedes Benz 220 E CDI na ulici Mikuláše z Pelhřimova. Hasiči na uhašení požáru použili jeden vysokotlaký proud. Ve 23:36 hod byl požár lokalizován a o tři minuty později zcela zlikvidován. Plameny napáchaly škodu v předběžné výši 400 000,– Kč.
Příčinou požárů bylo úmyslné zapálení.

Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS kraje Vysočina
-miw-
