Čtvrtek 1. října 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK

Požár kamionu přepravujícího osobní vozidla zablokoval dálnici D10, škoda je čtyřmilionová

V noci na úterý 23. října 2018 dvě minuty po třetí hodině byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámen požár nákladního vozidla na dálnici D10 za Starou Boleslaví na kilometru 12,5 ve směru od Turnova do Prahy.

Vzhledem k tomu, že nákladní souprava přepravovala osm osobních aut, která postupně začala hořet, vyslal operační důstojník k události profesionální jednotky ze stanic Stará Boleslav, Benátky nad Jizerou a Mladá Boleslav. Ještě před příjezdem hasičů se požár pokoušel hasit řidič vozidla pomocí hasicího přístroje, ale v tu dobu už plameny zasáhly několik přepravovaných aut, což nebylo možné ručním přístrojem zvládnout.

Při příjezdu hasičů byla požárem zcela zasažena čtyři vozidla a páté začínalo hořet. Hasičům v dýchací technice se požár podařilo lokalizovat asi za dvacet minut pomocí vysokotlaku a C proudů se smáčedlem. Následovalo dohašování a krátce po páté hodině ranní bylo místo předáno pracovníkům údržby dálnice. Po celou dobu zásahu byla dálnice ve směru do Prahy zcela uzavřena.

Podle vyšetřovatele byla příčinou vzniku požáru technická závada brzd na zadní nápravě nákladního přívěsu. Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na čtyři miliony korun. Včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty za další čtyři miliony. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje
Sdílet
Banner VIP: Devold 970x150 OK