Středa 30. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Agrotec 970x150 OK

Policisté v Plzni vyprostili muže z hořícího vozidla

V neděli 20. 9. 2009 v časných ranních hodinách došlo ve Slovanské ulici ve směru od ulice Nepomucké ke křižovatce s ulicí Částkova k dopravní nehodě vozu Škoda Felicia, který po nárazu do sloupu začal hořet. Přítomní policisté z něj zachránili uvězněného spolujezdce. Zraněna byla celkem trojice osob, včetně jedné zasahující policistky.

V neděli 20. 9. 2009 v časných ranních hodinách jel po Slovanské ulici ve směru od ulice Nepomucké ke křižovatce s ulicí Částkova dvacetiletý řidič s osobním automobilem Škoda Felicia. V prostoru před křižovatkou si zřejmě všiml zaparkovaného policejního vozu a začal prudce brzdit.

Následně dostal smyk, přejel do protisměru, kde nejprve narazil do semaforu, od kterého byl vzduchem odmrštěn na stojící automobil Honda, dále narazil na sloup tramvajového vedení a zastavil se až o oplocení domu. Automobil Honda se po střetu odrazil na vpravo stojící vůz Alfa Romeo, který dále narazil do vedle stojící Mazdy. Vůz Felicia začal po střetu se sloupem tramvajového vedení hořet.

Řidič a spolujezdec ze zadního sedadla vylezli z hořícího automobilu okny, ovšem uvnitř zůstal zaklíněný spolujezdec na předním sedadle. V tu chvíli již na místo dorazily další policejní hlídky. Policisté použili hasicí přístroje ze služebních vozů a podařilo se jim oheň uhasit. S likvidací požáru strážcům zákona pomáhal i řidič taxi služby, který kolem náhodně projížděl. Po uhašení ohně policisté z vozu zaklíněného spolujezdce vyprostili. Při dopravní utrpěli oba spolujezdci zranění, s kterými byli převezeni na ošetření do plzeňské nemocnice. Jedná se o muže ve věku 20 a 21 let. Zranění utrpěla také policistka, která na místě dopravní nehody zasahovala.

U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku na zjištění požití alkoholu před jízdou. Dechový přístroj mladíkovi naměřil hodnotu 1,5 promile alkoholu. Z důvodu podnapilosti byl převezen k protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivěni. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 325 000,–Kč. Případem se nadále zabývají plzeňští policisté.

Info: PČR

-wap-

Sdílet
Banner MEVA OK