Čtvrtek 24. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: PO-BP 970

Vážná nehoda v Buchlovských horách si vyžádala tři zraněné osoby

Pět minut před druhou hodinou odpolední dne 3. listopadu 2018 přijalo krajské operační středisko hasičů žádost o pomoc při řešení dopravní nehody na silnici I/50 v Buchlovských horách. Došlo zde ke střetu dvou osobních automobilů, a na místě se nacházelo několik zraněných.

Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště byla na místě do deseti minut. Po zajištění místa nehody byly okamžitě zahájeny záchranné práce. Řidič vozu značky BMW zůstal po střetu ve vozidle zaklíněn a jednotka musela vrak rozstříhat a řidiče vyprostit pomocí speciálního hydraulického zařízení.

Po předání zdravotníkům byl transportován do nemocnice. Ve druhém voze Ford Mondeo se zranily dvě osoby, které sice nebylo nutné vyprošťovat, ale po prvotním ošetření byly také odvezeny posádkami zdravotnické záchranné služby do nemocnice.

Hasiči zabezpečili oba vraky proti požáru a uniklé provozní kapaliny odstranili pomocí sypkých sorbentů. Po zadokumentování nehody policií byla vozovka uklizena a v 16:40 hodin se hasiči vrátili zpět na svou základnu.

kpt. Ing. Pavel Řezníček
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK