Pondělí 28. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK

Požár stodoly v obci Přáslavice zaměstnal šest jednotek hasičů, škoda je více než milion

Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 byl v 14:49 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár stodoly v obci Přáslavice.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Přáslavic, Velké Bytřice, Doloplaz, Tršic a Hluboček. Již v době jízdy k požáru bylo vidět hustý kouř a šlehající plameny. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří přístavba rodinného domu o rozměrech asi 20 × 5 metrů, uvnitř které byla zaparkována osobní vozidla.

Plameny zničily jedno zaparkované vozidlo, další dvě poškodily. Oheň se přenesl také na konstrukci a střechu přístavby a částečně byl požárem zasažen i rodinný dům.

Hasiči na likvidaci plamenů nasadili několik proudů vody, v průběhu likvidačních prací rozebírali stavební a střešní konstrukce a dohašovali skrytá ohniska.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu za necelou hodinu po oznámení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 17:24 hodin. Při požáru nebyl nikdo zraněn, výše škody dosáhla předběžné částky 1,25 milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

V pátek dopoledne bude na místě probíhat další došetřování ve spolupráci s odborníky.

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner zeka 970 OK