Pondělí 22. dubna 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Hagemann OK

Čtyři lidé zemřeli po nehodě u Drhovle na Písecku, vrtulník odlétal prázdný

Jen dva dny poté, co zemřely u nehody u Hořic na Šumavě dvě ženy a následně muž v nemocnici, si 8. listopadu 2018 nehoda na jihočeských silnicích vyžádala hned čtyři oběti.

Nehoda se stala na silnici I. třídy č. 4 v katastru obce Drhovle. Ve směru od Strakonic jel nákladní automobil značky Iveco, který při odbočování nedal přednost osobnímu autu značky Škoda Octavia jedoucímu od Prahy. Došlo k nehodě, která byla na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášena minutu před 15. hodinou.

K nehodě okamžitě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Z hasičských jednotek byli na místo vysláni z obou směrů silnice profesionální hasiči ze stanic Strakonice a Písek. K nehodě přijela první strakonická jednotka.

Hasiči jednu ze zraněných osob resuscitovali, bohužel neúspěšně. Následkům střetu podlehla. A stejně tak i další tři osoby cestující s ní ve Škodě Octavii. Do nemocnice byl sanitkou transportován zraněný řidič nákladního auta. Vrtulník LZS, který k nehodě také vzlétnul, se vracel zpět prázdný.

Po ukončení záchranných prací se strakonická jednotka a rychlý zásahový automobil z písecké stanice vrátily na své základny. U nehody zůstala pouze písecká cisterna, jejíž osádka zlikvidovala ze silnice vyteklé provozní kapaliny a po ukončení šetření policistů pak ze zničené Octavie vystřihala dvě mrtvé osoby.

K asistenci při naložení Iveca i Octavie na vozy odtahových služeb a k následnému úklidu vyjel jako posilová jednotka k Drhovli technický automobil z písecké stanice.

Hasiči zásah ukončili po 21. hodině, kdy ze silnice zametli použitý sorbent a rozmetané části havarovaných aut. Ve stejnou dobu byl obnoven provoz na původně zcela uzavřené komunikaci.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet
Banner recyklujte s hasici 970 OK