Pondělí 22. dubna 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZHT OK

Požár ve firmě v Otrokovicích zaměstnal čtyři jednotky s deseti vozidly, hořel antrachinon

Čtyři jednotky hasičů s deseti zásahovými vozidly byly 9. listopadu 2018 vyslány k hlášenému požáru v prostorách firmy na třídě Tomáše Bati v Otrokovicích.

Podle prvotních informací zde došlo v jedné výrobní komoře k požáru antrachinonu, který se rozšířil do dalších komor zařízení. Zaměstnanci firmy ihned začali pomocí dvou hasebních proudů s ochlazováním technického zařízení a dostali tak požár pod kontrolu.

Na místo přijeli profesionální hasiči ze stanice Otrokovice a ze stanice Zlín včetně velícího důstojníka směny posíleny dvěma jednotkami dobrovolných hasičů z Otrokovic a Otrokovic – Kvítkovic. K ochlazování zařízení nasadili ještě jeden hasební proud.

Dále s pomocí termokamery kontrolovali hasiči celý úsek inkriminovaného zařízení a otevřeli zasažené komory, ve kterých došlo k požáru. Ty odvětrali a opětovně kontrolovali termokamerou.

Poté velitel zásahu oznámil redukci sil a prostředků. Jednotky se postupně začaly vracet na své základny.

Celá událost se naštěstí obešla bez zranění.

Šetření si převzal vyšetřovatel hasičů. Ten jako příčinu požáru určil vznícení antrachinonu v jedné z výrobních komor. Předběžná škoda se pohybuje v řádu desetitisíců.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner eurofire_tubus OK