Pátek 25. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stablecam 970

Polští hasiči pomáhají na Jesenicku hasit mýtinu, hoří plocha 200×200 metrů

V pondělí 12. listopadu 2018 byl v 11:30 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár lesního porostu v nejsevernější části Olomouckého kraje (na Jesenicku) nedaleko obce Zlaté Hory.

Požár zasáhl plochu vykáceného lesa o rozměrech asi 200 × 200 metrů. V první fázi na místo vyjeli profesionální hasiči z Jeseníku a dobrovolní hasiči ze Zlatých Hor. Jakmile velitel zásahu zjistil plochu zasaženou požárem, povolal na místo další jednotky, a to dobrovolné hasiči z Mikulovic a polské kolegy z Glucholaz.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik proudů vody, zřídili čerpací stanoviště a vodu dováželi na požářiště kyvadlově z asi 1,5 km vzdáleného vodního zdroje. Plameny dostali hasiči pod kontrolu v 13:25 hodin, na likvidaci požáru stále pracují.

Požár vznikl s největší pravděpodobností po pálení klestí, kdy silný vítr rozfoukal ohniště. Plameny se rozšířily na okolní hrabanku.

Zaměstnanci, kteří ohniště hlídali, začali hasit oheň lopatami a vodou a volali na tísňovou linku hasičů. Výše škody nevznikla při požáru žádná, protože se plameny nerozšířily na zalesněný porost.

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner VIP: Devold 970x150 OK