Pondělí 22. července 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči na okraji lesa u Lipníku nad Bečvou – Podhoří sundavali ze stromu paraglidistku

V pondělí 12. listopadu 2018 byli v 12:47 hodin požádáni hasiči o pomoc při sundání paraglidistky ze stromu na okraji lesa u obce Lipník nad Bečvou – Podhoří.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou a lezecká skupina z Přerova. Po průzkumu místa události a zjištění, že jde o velmi náročný a složitý terén, si velitel zásahu vyžádal na místo také místní dobrovolnou jednotku.

Paraglidistka visela ve výšce asi 15 metrů mezi dvěma stromy, podle jejích slov byla nezraněná. Jeden hasič lezec se vydal na strom na podrobný průzkum a zjištění, jak nejbezpečněji ženu sundat dolů.

Vzhledem k tomu, že žena v korunách stromů visela už více než půl hodiny, povolal velitel zásahu na místo zdravotnickou záchrannou službu. Následně hasiči ženu zajistili a bezpečně slanili na zem.

Na páteřní desce ji přenesli v náročném terénu k vozidlu zdravotnické záchranné služby a předali ji zdravotníkům do péče. Celá záchrana paraglidistky hasičům zabrala téměř dvě hodiny.

Záchranou ženy však práce hasičů neskončila, museli dolů sundat ještě i paraglidingové křídlo. V 15 hodin jednotky ukončily na místě činnost a vrátily zpět na své základny.

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet