Čtvrtek 1. října 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK

Nehoda s požárem celou noc blokuje dálnici D46 u Prostějova, zasahuje skoro třicet hasičů

Celou noc zasahují téměř tři desítky hasičů u dopravní nehody s následným požárem, která u Prostějova na 23. km uzavřela dálnici D46. Událost byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje v úterý 13. listopadu 2018 v 23:55 hodin.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Brodku u Prostějova, Vrahovic a Kostelce na Hané. Při nehodě se střetly dva kamiony a dodávka, které po nárazu začaly hořet. Jeden z kamionů převážel kari sítě, druhý kvasnice v krabicích, dodávka vezla počítačové komponenty.

V prvotní fázi se zásah soustředil na likvidaci požáru. Hasiči použili pěnu, kterou plameny zlikvidovali. Po celou dobu likvidace požáru byla dálnice D46 uzavřena v obou směrech.

V okamžiku likvidace (za cca 1 hodinu) se zprovoznil směr Brno – Olomouc, druhý směr (Olomouc – Brno), ve kterém se stala nehoda, je stále ještě uzavřen (stav k 7:00 hodině ráno, středa 14. listopadu 2018).

Hasiči následně zamezovali úniku ropných látek a pohonných hmot do kanalizace, přečerpávali neuniklé pohonné hmoty z poškozených nádrží nákladních vozidel, osvětlovali místo události a vypomáhali s překládkou nákladů.

Překládka kvasnic byla velmi komplikovaná, částečně byl náklad naložen nakladačem, tam, kde se nakladač nedostal, pracovali hasiči ručně s lopatami.

Požár zničil obě kabiny tahačů, u jednoho byl částečně poškozen i návěs. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 3 miliony korun. Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby, kterou odvezla zdravotnická záchranná služba na ošetření do nemocnice.

14. 11. 2018 07:00

Ve spolupráci s odtahovou firmou byla havarovaná vozidla odtažena mimo dálnici. Následovala důkladná očista dálnice a závěrečný úklid. Poslední jednotky hasičů se z místa události vracely zpět na své základny v 8:45 hodin, dálnice zůstala stále ještě uzavřena.

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK