Sobota 13. července 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár zničil novostavbu rodinného domu v Obecnici na Příbramsku

Ve středu 14. listopadu 2018 pět minut po devatenácté hodině byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámen požár rodinného domu v obci Obecnice na Příbramsku.

Podle prvotního hlášení byla požárem zcela zasažena střecha domu. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Příbram a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Obecnice, Trhové Dušníky a Příbram – Březové Hory.

První jednotka hasičů byla na místě za devět minut od ohlášení. Prvotním průzkumem bylo zjištěno, že požárem je už zasažena celá novostavba domu, ve kterém se nikdo nenacházel. Hasiči ihned započali s hasebními pracemi pomocí čtyř C proudů, zároveň se zaměřili i na uchránění nedalekého sousedního domu.

Požár se podařilo lokalizovat asi po půl hodině intenzivního zásahu. Ještě před příjezdem hasičů se požár pokoušel hasit sám majitel, který se při tom nadýchal zplodin hoření. Po ošetření na místě byl následně transportován zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Přes noc zajistila dohlídku místní dobrovolná jednotka, přičemž v ranních hodinách bylo požářiště po závěrečné kontrole a nahlášené likvidaci požáru předáno zástupci majitele domu. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na dva a půl milionu korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje
Sdílet