Středa 30. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK

Nehoda traktoru a Passatu na Opavsku si vyžádala dvě zraněné osoby a únik oleje

Profesionální hasiči (HZS MSK) z Opavy zasahovali ve středu 14. 11. 2018 večer v obci Velké Hoštice u střetu zemědělského traktoru Zetor 5211 s osobním automobilem Volkswagen Passat. Traktor skončil na levém boku na silnici, dvě osoby z něj se zranily, z toho jeden dospívající chlapec.

Hasiči museli mj. likvidovat únik hydraulického oleje (odhadem 15 až 20 litrů) z traktoru a dalších provozních kapalin z passatu na silnici pomocí nasákavého sorbentu.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve středu krátce před 18. hodinou. Do Opavské ulice ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice v Opavě.

Hasiči mj. zjišťovali rozsah zranění účastníků nehody, traktorista a mladý spolujezdec si stěžovali na bolesti zad a krční páteře, řidič passatu vyvázl bez zranění. Rovněž zabezpečili obě havarovaná vozidla před případným požárem a na únik provozních kapalin – pouze na silnici – použili sorbent.

Soukromé odtahové firmě asistovali opavští profesionální hasiči při přetočení traktoru zpět na kola pomocí navijáku a také při jeho nakládání na vozidlo odtahové služby. Nakonec místo nehody pečlivě uklidili, včetně použitého sorbentu.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Banner mototruck OK