Pondělí 28. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner zeka 970 OK

Hasiči vyprošťovali zraněného muže z vraku auta

Dne 28.9.2009 v 11:10 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po vážné havárii auta u obce Zdounky. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže s jedním zásahovým vozem.

Dne 28.9.2009 v 11:10 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po vážné havárii auta u obce Zdounky. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže s jedním zásahovým vozem.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že mezi obcí Zdounky a osadou Světlá došlo k vážné havárii osobního auta zn. Renault 21.

Řidič havaroval mimo vozovku, kde čelně narazil do vzrostlého stromu. Při jízdě se zranila spolujezdkyně, která byla vytažena ven a předána přivolané zdravotnické záchranné službě. Ve voze zůstal zaklíněný devětačtyřicetiletý muž a k jeho vyproštění byli přivoláni hasiči.

Po příjezdu hasičů na místě už zasahovaly dvě posádky zdravotnické záchranné služby a policie. Vedoucí lékař se s hasiči domluvil na postupu vyprošťovacích prací. K vytažení byla zvolena cesta přes dveře spolujezdce.

Hasiči si museli nejdříve za pomoci motorové pily prořezat přístupovou cestu přes náletové dřeviny. Poté byly vypáčeny dvěře na vozidle a hasiči se dostali ke zraněnému muži. Muž měl zaklíněné nohy pod pedály a horní část těla byl na sedadle spolujezdce. Hasiči uvolnili sevření, muž byl postupně naložen na transportní páteřová nosítka a vytažen ven. Ihned byl předán do péče připravených zdravotníků a ošetřen. Po nezbytné péči byl muž převezen do nemocnice, stejně jako i zraněná žena.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla omezena průjezdnost dopravy po místní komunikaci. Doprava byla řízena hlídkou policie.

Info: HZS Zlínského kraje

-kaw- 

Sdílet
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK