Čtvrtek 1. října 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner POBP: 970 nádrž

Jízdárna v Hejtmánkovicích z třetiny shořela, škoda je skoro milion

Celkem pět jednotek vyslalo na místo krajské operační a informační středisko poté, co ve středu 21. 11. 2018 v 03:27 hod. přijalo oznámení o požáru jízdárny v Hejtmánkovicích.

Průzkumem na místě požáru jednotky zjistily, že hoří část objektu jízdárny. Požár byl v daném místě v plném rozvoji, proto se hasiči snažili uchránit především zbytek objektu a co nejdříve požár lokalizovat, aby se nerozšířil. To se jednotkám podařilo těsně před pátou hodinou ranní, kompletní likvidace požáru byla oznámena v 06:17 hod.

Požár zničil třetinu objektu, která byla určena jako stáje s volným přístupem pro koně a zasaženo bylo také zázemí pro jezdce. Plameny zde pohltily střechu, část konstrukce a škoda vznikla také na vybavení jezdců.

Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit další část stájí a prostor klubovny. Škoda byla předběžně vyčíslena na 950 tisíc korun, přičemž se podařilo uchránit hodnoty v rozmezí asi 1 až 1,5 milionu korun. Jak požár vznikl, to je předmětem vyšetřování.

Prozatím nebyla vyloučena žádná z možných příčin vzniku.

Po ukončení zásahu byl nad požářištěm nařízen dohled místní dobrovolné jednotky do 15:00 hod.

Při události nebyl nikdo zraněn, nedošlo ani ke zranění zvířat. Koně měli ke stájím volný přístup z výběhu a z místa sami utekli.

Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči z Broumova a jednotky SDH Broumov, Meziměstí a Hejtmánkovice a dále také dobrovolná jednotka podniku VEBA Broumov.

Foto: JSDH Broumov, SDHP VEBA Broumov.
por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK