Čtvrtek 1. října 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK

Požár stodoly komplikoval olej

Osm hasičských jednotek likvidovalo v noci z neděle na pondělí požár stodoly v obci Mileč na jižním Plzeňsku. Zásah komplikoval olej, který z požářiště vytékal. Hasiči zjistili, že uvnitř objektu je ho v kanystrech uloženo asi 180 litrů.

Osm hasičských jednotek likvidovalo v noci z neděle na pondělí požár stodoly v obci Mileč na jižním Plzeňsku. Zásah komplikoval olej, který z požářiště vytékal. Hasiči zjistili, že uvnitř objektu je uloženo v kanystrech asi 180 litrů oleje.

Událost byla na operační středisko ohlášena v neděli 27. září 2009 ve 22.34 hodin. Jednalo se o požár stodoly o rozloze 40m2 v obci Mileč na jižním Plzeňsku. Ze střechy objektu šlehaly plameny a když na místo dorazili hasiči, zjistili, že zevnitř uniká velké množství oleje. Kromě likvidace požáru hasiči také zamezili dalšímu úniku asi 80 litrů oleje, který se rozléval na komunikaci. Uvnitř objektu se nacházely kanystry s celkem asi 180 litry oleje. K úniku oleje do kanalizace ani vodního toku nedošlo. Na místo se dostavili také pracovníci Správy a údržby silnic, aby spolupracovali při odstraňování oleje z vozovky. Požár se podařilo lokalizovat kolem jedenácté hodiny v noci. Místní jednotka zůstala na místě jako dohlídka do ranních hodin. Škoda po požáru byla vyčíslena na 150 tisíc korun, uchránit se podařilo hodnoty ve výši 50 tisíc korun. Jako pravděpodobná příčina požáru byla označena technická závada.

Zasahující jednotky:
HZS Nepomuk
HZS Přeštice
JSDH Nepomuk
JSDH Kasejovice
JSDH Ždírec
JSDH Žinkovy
JSDH Mislív
JSDH Mileč

V pondělí 28. září 2009 v 7.27 hodin vyjela jednotka profesionálních hasičů z Nepomuku na místo požáru znovu. Z místa požářiště totiž začal opět vytékat olej, který zde zůstal uskladněný v sudech. Olej vytekl hlavně na komunikaci a zůstával v krajnici vozovky a trávě v délce asi 300 m. Látka se naštěstí nedostala do kanalizace ani do rybníka, ale přesto hasiči preventivně zajistili vyústění kanalizace sorpčními hady a na hladinu rybníka vsypali sorbent. Na místo se dostavili pracovníci Správy a údržby silnic a specializovaná firma na odtěžení kontaminované zeminy. O události byli informováni zástupci obce Mileč a pracovníci odboru životního prostředí.

Info: HZS Plzeňského kraje

-kow-

Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK